Kdo jsme?

Jsme parta dobrovolníků, kteří pracují s dětmi, mají rádi přírodu, hudbu, tanec a nechtějí sedět jenom doma. Navazujeme na aktivity našich předchůdců, kteří v květnu 1949 založili pionýrskou organizaci při 2. národní škole na ulici Butovické ve Studénce. Od roku 1991, kdy pionýrská skupina musela ukončit činnost na škole, pronajalo město Studénka naší dětské organizaci domek č. p. 61 na ulici Butovické. Zde máme dodnes svoje zázemí a klubovny.

Naše práce s dětmi se s dobou samozřejmě mění, vyvíjí. Dříve jsme byli zaměření spíše turisticko-tábornickým směrem. To se s postupem doby lehce změnilo, přesto to i nadále zůstává významnou částí naší činnosti, hlavně na letních táborech. Současní členové skupiny se věnují převážně tanci (TS P.U.S.A.) a Volnočasovému klubu.

Všichni naši vedoucí a instruktoři, kteří jsou v přímém kontaktu s dětmi, prošli odbornými školeními MŠMT a složili odpovídající zkoušky. Na táborech je samozřejmostí přítomnost proškoleného zdravotníka. Mnoho z našich vedoucích má zkušenosti, které se počítají na celé desetiletí, a mluví za ně perfektní práce. Není se tedy v tomto ohledu čehokoliv obávat. O vaše děti bude skvěle postaráno a navíc se zaručeně nebudou nudit.

Co nabízíme?

Nabízíme především smysluplnou náplň volného času dětí, čili mnohem zajímavější alternativu k běžným aktivitám dnešních dětí jako je hraní počítačových her, brouzdání po sociálních sítích (Facebook, Twitter apod.) a instant messaging (WhatsApp, Messenger apod.). Děti vedeme v souladu se základními idejemi Pionýrské organizace, tedy hlavně k vzájemnému přátelství a pozitivnímu vztahu k přírodě, kultuře a vlasti.

Co za to získáme?

Spokojené děti i jejich rodiče, pozdrav a úsměv při setkání, slzy při loučení na konci tábora… Odměnou jsou rozmanité zkušenosti, radost z dobře vykonané práce, přátelství i příležitost posouvat své hranice.

Dobrý nápad dokáže i z obyčejného výletu udělat nezapomenutelnou výpravu za dobrodružstvím. Mezi pionýrskými dobrovolníky je takových nápadů nespočet.

Tábor Lipná 2023
Letní pobytový tábor Lipná u Potštátu 2022